enterosgel270

ENTEROSGEL ŻEL 270g

Cena: 80 zł
Dostępność: DOSTĘPNY
Opakowanie: 270 g

Preparat detoksykacyjny i absorpcyjny

Zamów

Podaj ilość zamawianych produktów
Płatności w systemie PayPal

Więcej informacji

W związku z pogarszającym się stanem ekosystemu, dużą zawartością konserwantów i innych szkodliwych substancji w pożywieniu, szkodliwym wpływem radiacji, skutkami ubocznymi leków i innymi czynnikami toksycznymi nasz organizm stopniowo zanie­czyszcza się i zaczyna chorować. Podejmowane przez nas terapie nie dają oczekiwanych efektów, a objawy chorób częściej nas zaskakują. Dzieje się tak, ponieważ najczęściej le­czymy objawy, a nie przyczyny. Rosyjski preparat Enterosgel jest jedynym w swoim rodzaju produktem opatentowanym na całym świecie, który pomaga zwalczyć większość chorób i dolegliwości wywołanych intoksykacją organizmu. Preparat jest dostępny w for­mie żelu do przygotowania roztworu stosowanego wewnętrznie.

Enterosgel jest to biała masa - bez zapachu i smaku, składająca się z żelopodobnych dro­bin różnej wielkości.

SKŁAD: 

uwodniony metylokrzemian - hydrożel (CH3Si01,5), H2O.

WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE:

ENTEROSGEL posiada strukturę poro­watej matrycy krzemowo-organicznej (gąbka komórkowa), charakteryzuje się działaniem absorpcyjnym (pochłaniającym) i detoksykacyjnym. Enterosgel nie ulega trawieniu, rozpuszcza się w żołądku wiążąc wiele cząsteczek wody, tworzy trwały żel absorpcyjny stanowiący „pułapkę" dla cholesterolu, metali ciężkich, toksycznych azotanów, drob­noustrojów chorobotwórczych, kwasów żołądkowych, żółciowych. Pochłania i wiąże w świetle przewodu pokarmowego, a następnie usuwa z organizmu endogenne i egzogen­ne substancje toksyczne różnorodnego pochodzenia, łącznie z toksynami wytwarzanymi przez bakterie, antygeny, alergeny pokarmowe, chemiczne preparaty lecznicze, jady, sole metali ciężkich, bakterie i wirusy, radionukleidy i alkohol. Preparat absorbuje również produkty przemiany materii (metabolity) organizmu, w tym bilirubinę, kwas moczowy, cholesterol, kompleksy lipidów, a także metabolity odpowiadające za rozwój toksykozy endogennej. Enterosgel odbudowuje florę bakteryjną przewodu pokarmowego nie zakłó­cając funkcji mchu jelit.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA: 

Enterosgel stosuje się jako substancję detoksy-kacyjną przy ostrych i przewlekłych intoksykacjach różnego pochodzenia, w przypad­ku zatrucia się jadami, preparatami leczniczymi, alkoholem, alkaloidami, solami metali ciężkich; przy kompleksowej terapii ostrych infekcyjnych zachorowań przewodu pokar­mowego łącznie z toksykoinfekcjami pokarmowymi; przy alergii pokarmowej m.in. wy­wołanej lekami. Doskonałe efekty osiągane w kompleksowym leczeniu wątroby m.in. wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, marskość, zaparcia, wzdęcia, przy przewlekłej niewydolności nerek i skazie moczanowej. Szczególne miejsce Enterosgel zajmuje w leczeniu i profilaktyce nowotworów, m.in. przewodu pokarmowego i skutków ubocznych związanych z terapiami przeciwnowotworowymi: reakcjom alergicznym, niewydolności wątroby, nerek, trzustki. Oprócz tego stosuje się go przy ogólnej detoksykacji organi­zmu przed i po zabiegach chirurgicznych, przy chemio- i radioterapii. Enterosgel-jest zbawieniem dla cierpiących z powodu przewlekłego stanu zapalnego lub wrzodów przewodu pokarmowego, ponieważ w większości przypadków nagromadzone toksyny, odpady metabolizmu, patologiczne grzyby i bakterie uniemożliwiają regenerację błon śluzowych. Enterosgel natomiast dokładnie oczyszczajelita i żołądek pozwalając za­działać lekowi. Stosuje się go w leczeniu chorób skóry (dermatozy, diatezy) wywołanych m.in. zaburzeniami układu nerwowego i „zabrudzeniem" organizmu (półpasiec, egzema, łuszczyca) oraz w leczeniu alergii wywołanych alergenami pokarmowymi i innych od­czynów skórnych wywołanych intoksykacją organizmu. Enterosgel jest niezbędny dla osób narażonych na wpływ substancji toksycznych, radionukleidow. Stosuje się przy toksykozie ciąży, astmie, skutkach ubocznych po usunięciu wyrostka, oparzeniach w fazie intoksykacji. Najważniejszą jednak cechą ENTEROSGELU jest doskonała profilaktyka zdrowotna chroniąca organizm przed patologiami.

PRZECIWWSKAZANIA: 

indywidualna nietolerancja na preparat.

DAWKOWANIE:

dzieci do lat 5 -1 łyżeczka (5g), od 5 do 14 lat - 2 łyżeczki (lOg), dorośli - 1 łyżka stołowa (15g), 3 razy na dobę, 2 godziny przed lub po posiłku. Do przygotowania" roztworu należy potrzebną dawkę dokładnie rozetrzeć i wymieszać z 1 łyżką stołową wody, a następnie wypić popijając wodą. Przy ciężkich zatruciach dawkę prepa­ratu można podwoić. Kuracja trwa 5-7 dni. Przy przewlekłych stanach chorobowych ku­racja przeciągnie się do 3 tygodni. Enterosgel można przyjmować z innymi preparatami leczniczymi. Wskazane jest przyjmowanie preparatów z żywymi kulturami bakterii, np. jogurtów, probiotyków.

PRZECHOWYWANIE: 

przechowywać należy w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla dzieci. Po otwarciu nie dopuścić do wyschnięcia. Uwaga, nie zamrażać. Termin przydatności 3 lata od daty produkcji podanej na opakowaniu. 

OPAKOWANIE: 

270 g

ŚWIAD.REJ.:

Nr001123/01-2002,PATENTNr2111979

Opis właściwości preparatu ma charakter wyłącznie informacyjny. W razie choroby skontaktuj się z lekarzem i zastosuj do jego zaleceń. W żadnym wypadku kuracja preparatem nie zastępuje leczenia prowadzonego przez lekarza medycyny. Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej do spożycia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Należy przestrzegać zdrowego trybu życia i zrównoważonego sposobu żywienia. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na składniki preparatu. Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży, kobiet w ciąży ani karmiących. Przechowywać w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem i wilgocią.